Aktuality

Projev ku příležitosti pietního shromáždění u pamětní desky

Vážení přítomní, když jsme se tu sešli v minulém roce, připomenul jsem v krátkosti cestu přeměny poválečného Československa v komunistickou totalitu. Komunisté na cestě k únoru rozbili svobodnou soutěž demokratických stran, ovládli státní správu a stěžejní instituce, pošlapali svobodu slova a tisku.

Pietní shromáždění u pamětní desky

Pražský akademický klub 48 vás zve na pietní shromáždění u příležitosti uctění památky studentů - účastníků pochodu za svobodu a demokracii 25. února 1948. Přijďte v úterý 25. února v 10:30 k památníku do Nerudovy ulice a poslechněte si projevy

PAK 48 podporuje zřízení Muzea paměti XX. století

Pražský akademický klub 48 spolupodepsal spolu s dalšími 29 občanskými spolky a společenskými organizacemi Srpnovou deklaraci, která podporuje založení Muzea paměti XX. století. Radní JUDr. Hana Kordová Marvanová na tiskové konferenci 21.

Letná

Všem studentkám a studentům a vysokých a středních škol v České republice! Pražský akademický klub 48 podporuje požadavky Milionu chvilek pro demokracii, tak jak byly už několikrát vyjádřeny na mnohatisícových demonstracích a podpořeny na mnoha místech naší republiky.

Projev ku příležitosti pietního shromáždění u pamětní desky

Vážení, letos poprvé si můžeme společně připomenout pochod studentů za svobodu a demokracii v nově zrekonstruovaném prostředí. Necelý metr přede mnou si na bronzové plaketě můžete přečíst nové věnování: „Studentům, kteří nesehnuli hlavu a nepodlehli lži.

Pietní shromáždění u pamětní desky

Pražský akademický klub 48 vás zve na pietní shromáždění u příležitosti uctění památky studentů - účastníků pochodu za svobodu a demokracii 25. února 1948. Letos poprvé můžeme uctít památku studentů v nově zrekonstruovaném prostoru okolí pamětní desky v Nerudově ulici (viz foto).

Pietní shromáždění u pamětní desky

Pražský akademický klub 48 vás zve na pietní shromáždění u příležitosti 70. výročí pochodu studentů za svobodu a demokracii na Pražský hrad dne 25. února 1948.

Uctění památky studentů

Za Pražský akademický klub 48 jsme uctili památku studentů 17. listopadu 1939 a 1989 položením kytice v Žitné ulici.

STUDENTI PROTI TOTALITĚ, Studentský protikomunistický odboj v letech 1948-1950

PAK 48 Vás ve spolupráci s Common Law Society zve na kavárenský seminář 10.10. od 20:00 v Kavárně Anthill (Americká 339/39).